Gulet Kiralama

Gulet kiralama ile denizin keyfini doyasıya yaşamak ister misiniz? Geleneksel Türk teknelerden gulet, eğlenceli, konforlu ve lüks bir tercihtir. Geleneksel Türk tekne formunda üretilen guletler, ayrıcalıklı deniz keyfi sunar. Peki, geleneksel Türk tekne yapısını yansıtan gulet nedir? Gulet kiralama fiyatları ne kadardır? Gulet kiralama hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Teknevia gulet kiralama seçenekleri nelerdir? Bu soruların cevapları ve daha fazlası için makalemizi inceleyebilirsiniz!

Gulet Nedir?

Gulet, Türkiye'ye özgü, ahşap ve klasik bir yat türüdür. Dört ila sekiz kabini bulunan guletler, 15 ila 55 metre uzunluğunda olabilir. Guletler, büyüklüğüne göre 5 ila 25 kişiliktir. Özel yat kiralama seçeneklerinden biri olan gulet, farklı ülkelere kiralanabiliyor. Teknelere benzer bir yapısı olan guletler, teknelere göre daha pahalıdır ve bazı özellikleri ile teknelerden ayrılır. Standart gulet ve lüks gulet seçenekleri vardır. Geniş ve yuvarlak kıç bölümü bulunan guletler, böylece rahat hareket edilebilecek bir alan sunar. Hem yelkenli hem de motorlu yapısı, geleneksel tekne sefasını modern tekniklerle birleştirir. Bu sebeple “motorlu yelkenli” olarak da bilinen gulet; ailenizle, dostlarınızla ya da iş arkadaşlarınızla tatil için ideal bir seçenektir. Teknevia’nın gulet kiralama fırsatları ile ayrıcalıklı bir keyif yaşayabilirsiniz!

Gulet Kiralama Avantajları Nelerdir?

 • Gulet kiralama, kalabalıktan uzak, sakin ve eğlenceli bir ortamda denizin tadını çıkarmayı sağlar.
 • Bölgeyi iyi bilen mürettebatla kiralanan gulet teknelerle tatil bölgelerinin en güzel yerlerinde tatil yapmak mümkündür.
 • Özgür ve konforlu tatil imkânı sağlayan kiralık gulette ister misafirlerinizi ister iş arkadaşlarınızı ister aile dostlarınızı ağırlayabilirsiniz.
 • Gulet ile mini organizasyonlar ya da etkinlikler planlayabilirsiniz.
 • Evlilik yıldönümü için gulet kiralama, doğum günü için gulet kiralama, evlilik teklifi ile gulet kiralama gibi özel organizasyonlar için tercih edilebilirsiniz.
 • Gulet kaptanı ve mürettebat, tatil için gulet kiralama hizmeti alan kişilere her konuda yardımcı olmaktadır.

Gulet ile Tatil

Gulet kiralama, tatil ve dinlenme için eşsiz bir tercihtir. Günlük gulet kiralama ya da haftalık gulet kiralama seçenekleri ile haftanın ya da yılın yorgunluğunu atabilirsiniz. Açık denizlerde sakin bir tatil için haftalık gulet kiralama yaygın bir tatil seçeneğidir. Ailenizle veya dostlarınızla baş başa zaman geçirmenin en güzel yollarından biri olan gulet kiralama; yıllık tatil, balayı tatili ya da iş gezisi için tercih edilebilir. Kişi sayısına göre farklı özelliklerde ve kapasitede gulet seçilebilir. Kiralık gulet seçiminde kişi sayısı, beklentiler ve ihtiyaçlar dikkate alınmalıdır. Teknevia, gulet kiralama hizmetleri ile tatil planlarınız için ayrıcalıklı seçenekler sunuyor!

Gulet Kiralama Fiyatları

Gulet kiralama, Ege ve Akdeniz gibi tatil bölgelerinde yaygın bir tercihtir. Standart gulet kiralama ya da lüks gulet kiralama için bütçeye göre seçenekler vardır. Gulet kiralama fiyatları bazı faktörlere göre değişebilir. Mürettebat, gulet fiyatları üzerinde etkilidir. Gulet yaşı da gulet kiralama ücretlerini etkileyecektir. Bakımlı ve donanımlı gulet kiralamanın maliyeti, standart gulete göre fazla olacaktır. Gulet kiralama fiyatlarını etkileyen diğer bir faktör, hizmet ve ekipman seçenekleridir. Teknevia; taleplerinize, beklentilerinize ve bütçenize uygun kiralık gulet hizmetleri sunar!

Gulet Kiralama Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Gulet kiralama, lüks kiralık tekne opsiyonlarından biridir. Gulet kiralama fiyatlarından tasarruf etmek için kişi sayısına uygun gulet tercih etmek mantıklı olacaktır.
 • Lüks tekne kiralama seçeneklerinden biri olarak bilinen gulet kiralama, özgür ve eğlenceli bir tatil yapmak isteyenlerin öncelikli tercihidir.
 • Gulet mürettebatı, tatilinizi ya da seyahatinizi daha konforlu ve keyifli hale getirir. Bu sebeple guletteki ekip deneyimli olmalıdır. Özellikle kaptan, bölgeyi çok iyi bilmelidir.
 • Kiralık gulet, ailesi ile denize açılmak isteyenler için ekonomik ve keyfili bir tatil imkânı sunar.
 • Gulet kiralama seçenekleri arasında ekonomik gulet, standart gulet kiralama, lüks gulet kiralama gibi sınıflandırmalar yapılmaktadır.
 • Guletteki kabin ya da kamara sayısı, gulet fiyatlarını etkileyebilmektedir.
 • Klasik guletler genellikle 10-20 metreliktir. Bunlar, gulet kiralama için en çok tercih edilen teknelerdir.
 • Klimalı gulet kiralama daha konforlu tatil imkânı sunar.

Teknevia ile Gulet Kiralama

Teknevia, tatil ve organizasyon planlarınız için taleplerinize ve beklentilerinize uygun gulet kiralama seçenekleri sunuyor. Teknevia ile gulet kiralama, alanında uzman ve bölgeyi çok iyi bilen mürettebat ile kiralanmaktadır. Mürettebatlı gulet kiralama ile aynı zamanda yemek ve temizlik gibi hizmetler de alabilirsiniz. Ayrıca, su sporları yaparak keyifli vakit geçirme fırsatı da bulabilirsiniz!