Teknede Düğün

Dünya evine harika bir teknede girin

Sunulan Hizmetler
Hizmetler
YemeklerSadece bir çeşit menü seçebilirsiniz. Seçtiğiniz menü kişi sayısı kadar hazırlanacaktır.
Ek Talepleriniz
Teknede Düğün Tekneleri

Teknede Düğün

Farklı bir düğün istiyorsanız veya hayaliniz açık denizlerde evlenmekse, düğününüzü bir teknede organize edebilirsiniz. Teknede düğün, son derece özgün bir düğün organizasyon fikri olarak öne çıkar. Tüm konukları şaşırtacağınız ideal bir alternatif olan tekne düğünü, ister bir yelkenlide ister başka bir büyük teknede olsun, harika bir düğün deneyimi için benzersiz seçenekler vadeder. Teknede düğün İstanbul son derece popüler ve ilgi çekici bir seçenek olduğu kadar aynı zamanda unutulmaz bir düğün deneyimini de garantiler.

Teknede Düğün Nasıl Yapılır?

Düğününüzün sadece sembolik olmasını istemiyorsanız; düğün için yat kiralama İstanbul ideal bir seçim olacaktır. Teknede düğün fiyatları uygun olmasından dolayı da birçok çiftin ilgi gösterdiği bir düğün etkinliği şeklidir. Bir tekne düğünü, genellikle hem gelin ve damat için hem de böyle özel bir etkinliğe katılan misafirler için unutulmaz bir andır. Rüya gibi bir tekne düğünü için çeşitli detaylara odaklanmak önemlidir.

Öncelikle tekne türlerini bilmek, organizasyonu şekillendirmek açısından önem arz eder. Yat, deniz sularında düğünler için en yaygın eğlence teknesidir. Bir kaptan tarafından kontrol edilir. İyi stabilite ve konaklama kabinleri sunar. Konfor sağlayan iç ve dış mekânlara sahip bir tasarım ile karakterize edilir. Teknevia bünyesinde birbirinden farklı boyutlarda kiralık yatlar bulunmaktadır. Tek güverteli yatlar olabileceği gibi garson, şef ve kaptandan oluşan bir ekibiyle dikkat çeken büyük yatlar da vardır. Kapasite yatın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte kokteyl tarzı bir düğün için genelde 50 kişilik kapasite sunarlar.

İstanbul’da Teknede Düğün Seçenekleri

İstanbul’da yat kiralayarak düğün yapmak istiyorsanız seçenekler arasında; yelkenliler, tekneler ve motorbotlar daha küçüktür ve samimi düğünler için uygun olduğu söylenebilir. Katamaran, bir yelkenli ile bir yat arasındaki karma bir gemidir. Kutlama ve toplanma için yeterince alanı vardır. En yakın arkadaşları ve aileyi dâhil ederek bir tekne düğünü isteyenler için harika bir seçimdir. Genellikle 50 kişilik misafir ve mürettebat için kapasitesi bulunmaktadır. Bu tarz yatlarda masa kurmak için çok büyük yer olmamasına rağmen lezzetli bir kokteyl ve yemek barları kurulabilir.

Teknevia bünyesinde, servis personeli ve misafir sayısı da dâhil olmak üzere 100 ila 450 misafiri destekleyen daha büyük boy ve kapasitede kiralık tekneler de bulunmaktadır. Bu tarz teknelere isteğe göre yemek masaları da kurulabilir. Organizasyonun türü tamamen isteğe göre şekillendirilebilir.

Düğününüzle ilgili organizasyon, dekorasyon ve diğer detaylara gelince, bu organizasyonlarda deneyimli olan teknelerin kendi planlamaları bulunmaktadır. Yine arzunuza göre planlama içeriğinde değişiklikler yapabilirsiniz. Ancak tekne düğününde deneyimli olan firmalarla emin ellerde olduğunuzu bilmelisiniz. Etkinliğin özelliğine ve ihtiyacına uygun olan, her düğün tipine göre bir tekne bulmanız mümkündür. Tavsiyemiz; gemiye yüzen bir platform olarak bakın. Estetikten önce fiziksel alanları inceleyin. Mobilya ve dekorasyonu da hesaba katmayı unutmayın.

Teknede Düğünde Ne Giyilir?

Yatta düğün söz konusu olduğunda kıyafet seçimi de önemlidir. Geçmişte düğünler sadece bazı kalıplara dayansa da, günümüzde trend değişti ve tekne düğünleri de bu değişen konseptin önemli bir parçasıdır. Düğünlerin tarzı değişmesiyle birlikte misafirlerin de görünümlerini güncellemeleri ve tercihlerini buna uygun yapmaları önem kazandı. Yatta düğün için daha rahat kıyafetler ön plana çıkar. Daha resmi olmayan bir etkinlik ise modern bir aksesuarla ön plana çıkacağınız elbiseler seçebilirsiniz. Bununla birlikte daha rahat edebileceğiniz kıyafetleri seçmek, tekne düğünü için doğru olacaktır.

Bir düğün için elbise seçenekleri sonsuzdur. Mevsime uygun olarak uzun kollu veya kolsuz elbiseler arasından seçim yapabilirsiniz. Son dönemlerin trendi olan asimetrik elbiseleri de yine tekne düğünlerinde gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Aynı şeyler erkek giyimi için de geçerlidir. Mevsime uygun bir takım elbise seçimi önemlidir. İsteğe göre spor bir giyim tarzı da benimsenebilir. Şık ve sade bir smokin de tekne düğünlerinde oldukça popülerdir.

Gelin ve damat giyimi de tekne düğünlerinde önemli bir husustur. Özellikle gelinlik seçimine dikkat edilmelidir. Biraz daha rahat, sade ve spor tarzındaki gelinlikler bu tür etkinlikler için uygun olmaktadır. Yine seçim tamamen size kalmış bir durumdur. İsteğinize göre spor veya klasik bir gelinlik tercih edebilirsiniz. Gelinliğe uygun bir damatlık seçimi yapmayı da unutmamalısınız.

Teknede Düğün Kaç Kişiye Kadar Olabilir?

Tekne düğünleri genellikle 150 misafiri geçmez. Fakat 450 kişiye kadar olan tekneler de vardır. Çoğunlukla misafir sayısı ve düğün kapasitesi, teknenin tipine bağlı olacaktır. Bu düğün şekli çok fazla misafiri olmayan samimi etkinliklerdir. Düğün, yelkenli, katamaran, yat ve hatta düğünlere uygun özel vapurlarda bile yapılabilir. Her şeyin kusursuz olmasını sağlamak adına bir düğün organizasyon şirketiyle anlaşmak önemlidir. Bu aşamada en önemli detay ise teknede düğün organizasyonu konusunda deneyimli olan bir firmayla iş birliği yapmaktır.

Ayrıca, yatta düğün yapmak istiyorsanız; Teknevia sizler için pek çok seçenek sunuyor. Sayfamızda talep oluşturarak ve organizasyonun içeriğini tam anlamıyla kendi istediğiniz şekilde belirleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. İstek ve ihtiyaçlarınıza uyum sağlayan tekneler arasından bir seçim yaparak, düğününüzü dilediğiniz gibi organize edebilirsiniz.

Teknede Düğün Yemeği Verebilir Miyiz?

Evet, teknede düğün yemeği verebilirsiniz. İsteğinize göre düğününüzü yemekli şekilde organize edebilirsiniz. Teknede düğün yapanların çoğu, bu tür bir etkinliği yemekli olarak tercih ederler. Hatta yemekle birlikte dekorasyon da uyumlu hale getirilebilir. Bu sayede rüya gibi bir düğün deneyimi mümkün olurken, ikramlar ve yemek ile misafirleri memnun etmek de söz konusu olabilecektir.

Teknedeki düğününüzü sizin ve misafirleriniz için unutulmaz kılmaya çalışmanız önemlidir. Elbette böyle orijinal bir düğünü kimse unutamaz. Bu nedenle yemekli düğün ile daha iyi bir teknede düğün etkinliği sunabilirsiniz.

Teknede Düğün Fiyatları Ne Kadar?

Bir tekne kiralamak ve burada düğün yapmak, elbette geleneksel bir etkinlik salonundan biraz daha maliyetli olabilir. Açıktır ki, her teknenin sunduğu fiyatlar aynı değildir. Kimi tekneler saat başına sabit fiyatlar sunarken kimileri de etkinlik gecesi için bir fiyat talep edebilir. Aynı şekilde misafir sayısı ve etkinliğin içeriği de fiyatı etkileyen unsurlar arasında yer alır. Her şey bütçenize ve zevkinize, denizi ne kadar sevdiğinize ve hatta deniz tutmasına ne kadar yatkın olduğunuza bağlı olacaktır.

İstanbul’da Düğününüzü Teknevia ile Teknede Yapın

Birçok çift, bir teknede evlenmenin çok pahalı olabileceğini düşünür. Ancak teknede düğün fiyatları İstanbul ve diğer bölgeler için son derece uygundur. Teknede düğün maliyeti, büyük ölçüde misafir sayısına ve kutlamanın türüne bağlı olacaktır. Bütçenize en uygun olan tekne düğün organizasyonunu bulmanız önemlidir. Bu sayede bütçeniz dâhilinde hayalinizdeki gibi bir düğün gerçekleştirebilirsiniz. Teknevia teknenizi sizin isteklerinize göre organize etmek ve en keyifli anlarınızın güvenliği için 7/24 kesintisiz hizmet garantisiyle İstanbul Boğazı’nda teknede düğün organizasyonlarınız için biçilmez kaftan.