İPTAL POLİTİKALARI

Tekne sahipleri Teknevia’da teknelerini listeleyebilmek için iptal politikasını seçmektedir. Bu iptal politikaları hem tekne sahiplerini hem de misafirleri korumak için standart hale getirilmiştir. Buna göre 4 iptal politikası türü bulunmaktadır; Esnek, Yarı Esnek, Katı, Süper Katı. Bu iptal politikalarının her biri belirli bir gün sayısına denk gelmektedir. Bu iptal politikalarının kaç güne denk geldiği aşağıda belirtilmiştir. Ücretsiz iptal politikası bunlardan ayrıdır. Ancak çatışırlarsa tekne sahipleri’nin seçmiş olduğu bu 4 tip iptal politikaları geçerlidir.

ESNEK REZERVASYON

Turunuzun başlangıcına 3 gün (72 saat) kalıncaya kadar rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.

Rezervasyon için ön ödeme yapıldıktan sonra 3 gün içinde ücretsiz iptal edilebilirsiniz eğer turun başlangıcına da 3 günden fazla bir süre varsa.

Kalan ödeme tur gününde tekne sahibine ödenir.

Rezervasyonu yaptınız diyelim 3 gün geçti ve iptal etmediniz. Sonrasında iptal etmek istediğinizde eğer turunuza 3 günden fazla bir süre var ise rezervasyonunuz iptal olur ancak ön ödeme iade alınamaz.

YARI ESNEK REZERVASYON

Turunuzun başlangıcına 7 gün kalıncaya kadar rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.

Rezervasyon için ön ödeme yapıldıktan sonra 3 gün içinde ücretsiz iptal edilebilirsiniz eğer turun başlangıcına da 7 günden fazla bir süre varsa.

Kalan ödeme tur gününde tekne sahibine ödenir.

Rezervasyonu yaptınız diyelim 3 gün geçti ve iptal etmediniz. Sonrasında iptal etmek istediğinizde eğer turunuza 7 günden fazla bir süre var ise rezervasyonunuz iptal olur ancak ön ödeme iade alınamaz.

KATI REZERVASYON

Turunuzun başlangıcına 10 gün kalıncaya kadar rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.

Rezervasyon için ön ödeme yapıldıktan sonra 3 gün içinde ücretsiz iptal edilebilirsiniz eğer turun başlangıcına da 10 günden fazla bir süre varsa.

Kalan ödeme tur gününde tekne sahibine ödenir.

Rezervasyonu yaptınız diyelim 3 gün geçti ve iptal etmediniz. Sonrasında iptal etmek istediğinizde eğer turunuza 10 günden fazla bir süre var ise rezervasyonunuz iptal olur ancak ön ödeme iade alınamaz.

SÜPER KATI REZERVASYON

Turunuzun başlangıcına 30 gün kalıncaya kadar rezervasyonunuzu iptal edebilirsiniz.

Rezervasyon için ön ödeme yapıldıktan sonra 3 gün içinde ücretsiz iptal edilebilirsiniz eğer turun başlangıcına da 30 günden fazla bir süre varsa.

Kalan ödeme tur gününde tekne sahibine ödenir.

Rezervasyonu yaptınız diyelim 3 gün geçti ve iptal etmediniz. Sonrasında iptal etmek istediğinizde eğer turunuza 30 günden fazla bir süre var ise rezervasyonunuz iptal olur ancak ön ödeme iade alınamaz.

ÜCRETSİZ İPTAL POLİTİKASI

Bir rezervasyon yapıldıktan sonra yani ön ödeme yapıldıktan sonra misafir maksimum 3 gün içinde bu rezervasyonu ücretsiz iptal edebilir ve yapmış olduğu ön ödemeyi iade alabilir. Ancak ücretsiz iptal politikası tekne sahiplerinin seçtiği Esnek, Yarı Esnek, Katı, Süper Katı iptal politikalarının gün sayılarıyla kesişirse ön ödemeyi misafir geri alamamaktadır.

Bu durum sözleşmelerde açıkça bildirilmiştir. Ayrıca sitemizde yapacağınız rezervasyonlarda ödemeyi yapmadan önce size tekrardan gösterilmektedir.